نقد و بررسی قسمت سوم فصل ۶ سریال Vikings

قسمت جدید سریال vikings پخش شد ولی نه تنها رشد چشم‌گیری در داستان اتفاق نیفتاد بلکه اینگونه روایت داستان شاید در قسمت‌های آینده خیلی عذاب آور باشد.

vikings-season-6-episode-3-review

هر چه زمان می‌گذرد باز هم فکر می‌کنم که این سریال درست بشو نیست و راهی برای آن نمانده است. وقتی خبر اتمام سریال در فصل ششم را شنیدم خیلی خوشحال شدم چون خیلی واضح بود که این سریال نه تنها روی خط درستی حرکت نمی‌کند بلکه هر روز و با پخش هر فصل بیشتر دارد به منجلاب فرو می‌رود. نگاه کردن این سریال فقط به خاطر فصل‌های اول آن جریان دارد ولی از آن تمجیدی نمی‌شود حتی منتقدان هم دنبال آن نیستند چون می‌دانند که قطعا شاهد محتوایی نقد پذیر نخواهند بود که به آن بپردازند پس در این مطلب تقریبا شاهد نقد نخواهید بود و فقط داستان را بررسی خواهیم کرد.

خب در این قسمت هم شاهد چند بعدی بودن سریال بودیم نگاهی که در هیچ طرفی کامل نیست و همه چیز را می‌خواهد باهم به جلو ببرد ولی متاسفانه نه تنها این اتفاق نمی‌افتد بلکه ضعف داستانی را تماما به نمایش می‌گذارد و تنها ابزاری که برای داستان نگه داشته است شوکه کردن است و در هر قسمت با نشان دادن تعدادی از این سکانس‌ها می‌خواهد که داستان خود را جذاب کند و مخاطب را راضی! ولی این اتفاق متاسفانه نمی‌افتد اگر بخواهم مثالی از قسمت سوم این فصل بیارم می‌توانیم به حساس شدن سکانسی که می‌خواهند به لاگرتا حمله کنند اشاره کنم وقتی که بیننده انتظار دارد که لاگرتا رو به روی مهاجان ببیند ولی آن‌ها هدفی دیگر را انتخاب کرده‌اند یا صحنه‌ای که برادر بزرگتر الگ را می‌بینیم که با چهره‌ای عجیب از قفس سگ‌ها بیرون می‌آید و اگر بخواهم به اوج این سبک تکراری برای ایجاد هیجان در سریال اشاره کنم به صحنه حمله بیورن رویین تن می‌رسیم که با واکنش تندی از سوی شاه اولف رو به رو شد و باید برای اطلاع پیدا کردن از سرنوشت بیورن و یارانش تا قسمت بعدی این سریال صبر کنیم.

در این فصل شاهد شخصیت زن جدیدی هستیم که با ترفندهای خود سعی دارد که بیورن نزدیک بشود و شخصیتی نزدیک به ملکه اسلاگ دارد یک زن که در مورد آینده صحبت می‌کند و خیلی مصمم است باید دید این شخص می‌تواند بیش از این بیورن را به انحراف بکشاند تا بتواند به هدف خود برسد یا گفته‌های او حقیقت دارد و نزدیکی او به بیورن شانس‌هایی را برای او به وجود می‌آورد هر چند که در انتهای این قسمت بیورن در یک مخمصه گیر افتاده بود.

vikings-season-6-episode-3-review

آیوار که تا حدودی نسخه ضعیف رمزی بازی تاج و تخت را اجرا می‌کند در این فصل در حال تماشاست و باید ببینیم که چه زمانی این شخصیت وارد داستان می‌شود و می‌خواهد چه کارهایی را انجام دهد حال که از تعصب به عنوان یک خدا کمی دست کشیده است و در فرهنگی جدید محو نقشه های الگ می‌باشد.

در قسمت‌های جدید احتمالا شاهد سفر اوبه خواهیم بود که به سمت سرزمین های شمال آمریکا منتهی می‌شود اتفاقی که در تاریخ وایکینگ‌ها ثبت شده است و بعید به نظر می‌رسد که آن را در این سریال به نمایش نگذارند.

شاید قضاوت سریع اشتباه باشد و داستان این سریال با ورود افرادی مانند رولو و فلوکی و حتی هارالد کمی جذابیت خود را به دست آورد و چند قسمت از سریال را شاهد نبردهای خونین باشیم که که از طرفی با هوش آیوار همراه باشد و با سر سختی بیورن داستان سریال را به اوج خود برساند اوجی که شاید طرفداران این سریال را بعد از دیدن دو فصل قبلی دوباره راضی کند.

بیشتر بخوانید:

بررسی قسمت اول سریال see (دیدن)فصل ۲ سریال انجام‌نشده (Undone) [تاریخ پخش، بازیگران و داستان]فصل ۳ سریال خدایان آمریکایی (American Gods) [تاریخ پخش، داستان و بازیگران]نظرات اولیه منتقدان نسبت به فصل ۱ سریال Truth Be Toldنقد و بررسی قسمت اول و دوم فصل ۶ سریال وایکینگ ها (Vikings)

نوشته نقد و بررسی قسمت سوم فصل ۶ سریال Vikings فیلم گیر شهر زمان. .

خرید ارز دیجیتال فروش ارز دیجیتال خرید و فروش ارز دیجیتال خرید ارز خرید بیت کوین فروش بیت کوین خرید bitcoin فروش بیت کوین قیمت ارز دیجیتال

جدیدترین اخبار

اندروید