بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو و اطلاعات جالبی از این فیلم‌ها

دی‌کاپریو برای آن دسته از اهالی سینما که سن و سالی از آنها گذشته است با فیلم تایتانیک شناخته می‌شود و جوان‌‌ترها نیز بدون شک فیلم از گور برخاسته را با هنرنمایی لئوناردو دی‌کاپریو دیده‌اند. به همین دلیل هواداران به‌دنبال فهرست بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو می‌گردند.

این اعجوبه دنیای سینما چیزی حدود ۴۴ سال سن دارد و در عمر حرفه‌ای خود در ۱۴ فیلم هنرپیشگی کرده است. لئوناردو در این فیلم‌ها نقش شخصیت‌های بد، پسرهای خوش‌تیپ و عاشق‌پیشه، بیماران روانی و مبارزی خستگی‌‌ناپذیر را بازی کرده و انصافاً هم باید گفت هنرنمایی لئوناردو دی‌کاپریو در فیلم‌هایش یکی از دیگری جذاب‌تر به‌نظر می‌رسد. به همین دلیل در ادامه برای شما فهرستی از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو آماده کرده‌ایم و به اطلاعات بسیار جالبی از این فیلم‌ها اشاره خواهیم کرد.

تایتانیکLeonardo DiCaprio 

امکان ندارد جایی به آثار برجسته دی‌کاپریو اشاره کنیم و سخنی از تایتانیک به‌میان نیاید. با این حساب فهرست بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو را با تایتانیک شروع می‌کنیم که مطمئن هستیم این فیلم را حتماً دیده‌اید و حسابی از آن لذت برده‌اید. اگر خاطر شما باشد دی‌کاپریو در این فیلم نقش جوانی نقاش و ماجراجو با نام «جَک داوسون» (Jack Dawson) را ایفا کرد و توانست در یک شب، راه صد ساله را طی کند و به آوازه‌ای جهانی برسد. فیلم تایتانیک نیز به فرهنگ عامه مردم راه پیدا کرد و به‌جرات می‌‌‌توان گفت با یکی از جذاب‌ترین فیلم‌های ۲۰ سال گذشته طرف هستیم.

نکته‌‌های جالبی از تایتانیک

لئوناردو دی‌کاپریو و کیت وینسلت حتی قبل از پایان نگارش فیلمنامه تایتانیک برای بازی در این فیلم اعلام‌ آمادگی کردند. این دو سلبریتی معروف که در آن زمان هنرپیشه‌های تازه‌کاری بودند پس از مطالعه پیش‌نویس ۱۶۵ صفحه‌ای فیلمنامه تایتانیک از عزم خود برای حضور در آن خبر دادند.

در قسمتی از تایتانیک دست‌های دی‌کاپریو را روی کاغذ در حال نقاشی رُز با بازی وینسلت مشاهده می‌کنیم، اما جالب است بدانید این دست‌ها، دست‌های واقعی لئوناردو دی‌کاپریو نیستند و در‌واقع دست‌های جیمز کامرون را در کادر فیلم می‌بینیم. از قرار معلوم جیمز کامرون که فردی چپ دست است، پس از فیلمبرداری این صحنه، تصویر را برعکس نمایش می‌دهد تا دست‌های او به‌عنوان فردی راست‌دست به جای دست‌های دی‌کاپریو در حال کشیدن رُز به‌نمایش گذاشته شود.

دیالوگی که در آن دی‌کاپریو در قسمت جلوی عرشه کشتی فریاد می‌زند «من پادشاه دنیا هستم» در میان ۱۰۰ دیالوگ ماندگار سینما در سال ۲۰۰۷ در رتبه چهارم قرار گرفت.

پیشنهاد بازی در نقش جک داوسون ابتدا به جانی دپ داده شد و او این نقش را رد کرد. از قرار معلوم بعدها، جانی دپ از عدم پذیرش ایفای نقش در تایتانیک حسابی پشیمان شده بود.

چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد (What’s Eating Gilbert Grape)Leonardo DiCaprio 

در این قسمت به یکی از آثار متفاوت در فهرست بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو رسیدیم. این فیلم که اثری بسیار احساسی و جذاب به‌حساب می‌آيد، داستان جوانی با نام «آرنی گریپ» (Arnie Grape) را روایت می‌کند که به‌لحاظ ذهنی عقب‌افتاده است و برادر بزرگترش (جانی‌ دپ)، سعی دارد مشکلاتی که زندگی سر راه آنها قرار داده را حل و فصل کند.

لئو‌ناردو دی‌کاپریو در این فیلم به اندازه‌ای نقش یک جوان دارای اختلال ذهنی را به‌خوبی بازی کرد که در سن و سال نوجوانی توانست نامزد اسکار شود.

نکته‌های جالبی از چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد

دی‌کاپریو ایفای نقش آرنی گریپ را یکی از بامزه‌ترین تجربه‌های زندگی‌اش می‌داند.

این هنرپیشه تراز اول مدعی است برای اجرای هرچه هنرمندانه‌تر شخصیت آرنی گریپ، مدت زیادی در مرکز نگه‌داری کودکان دارای اختلال ذهنی بود و زندگی و رفتار این کودکان را زیر نظر گرفت. به گفته دی‌کاپریو، همه‌چیز برای کودکانی که اختلال ذهنی دارند تازه و جدید است.

در فیلم چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد، آرنی گریپ علاقه‌‌ای به آب نداشت و به همین دلیل نیز اجازه نمی‌داد کسی او را بشوید. در نتیجه لئوناردو دی‌کاپریو در تمام مدت فیلمبرداری،‌ حمام نرفت تا شرایط بهداشت‌فردی او با‌شخصیتی که نقش او را بازی می‌کند سازگاری کامل داشته باشد.

دی‌کاپریو در فیلم چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد به‌‌اندازه‌ای باورپذیر ایفای نقش کرد که پس از نمایش اولیه فیلم،‌ بسیاری از تماشاچیان واقعاً باور کرده بودند که دی‌کاپریو اختلال ذهنی دارد. به همین دلیل نیز به‌رغم اینکه ساخت این فیلم‌ها سال‌‌ها قبل باز می‌گردد، باز هم در فهرست بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو قرار گرفته است.

رومئو و ژولیتLeonardo DiCaprio 

قبل از اینکه دی‌کاپریو را با فیلم تایتانیک به‌عنوان جوانی خو‌ش‌تیپ و عاشق‌پیشه بشناسیم، این هنرپیشه تراز اول در فیلم رومئو و ژولیت نقش جوانی جذاب را بازی کرد که هر دختری آرزوی او را دارد. فیلم رومئو و ژولیت محصول سال ۱۹۹۶ است و اقتباسی جدید از نمایشنامه شکسپیر با همین نام به‌حساب می‌آيد.

داستان این فیلم به‌جای روایت در عهد کهن، در دنیای مدرن بازگو می‌شود و به‌نوعی می‌توان گفت هنرنمایی دی‌کاپریو در این فیلم ثابت کرد که به‌بهترین شکل ممکن نقش جوان‌های عاشق‌پیشه را بازی می‌کند و در‌واقع این فیلم رومئو و ژولیت بود که راه را برای حضور دی‌کاپریو در تایتانیک باز کرد.

نکته‌های جالبی از رومئو و ژولیت

دیالوگ پایانی دی‌‌کاپریو در این فیلم به اندازه‌ای تاثیرگذار بود که «کلِیر دِینز» (Clair Danes)، بازیگر نقش مقابل دی‌کاپریو را به گریه انداخت. در نتیجه کارگردان بر سر دی‌کاپریو فریاد زد و کلیر دینز نیز به دی‌کاپریو تأکید کرد که در این صحنه نباید بیش از حد او را احساسی کند چرا که اشکش در می‌آید و فیلمبرداری خراب می‌شود.

لئوناردو دی‌کاپریو اولین انتخاب کارگردان فیلم رومئو و ژولیت برای بازی در نقش رومئو بود.

در ابتدای فیلم‌برداری رومئو و ژولیت رابطه دی‌کاپریو و کلیر دینز شکر آب بود و این رابطه در ادامه فیلمبرداری به‌تدریج بهتر شد.

اگه می‌تونی منو بگیرLeonardo DiCaprio 

با نگاهی به فهرست بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو،‌ به‌راحتی می‌توانید متوجه شوید که این هنرپیشه تراز اول علاقه‌زیادی به حضور در نقش‌ شخصیت‌های خلافکار نداشت تا اینکه استیون اسپیلبرگ، برای بازی در نقش «فرانک آباگنِیل» (Frank Abagnale) به دی‌کاپریو پیشنهاد می‌دهد و شاهد حضور هنرنمایی لئوناردو در نقش خلافکاری هستیم که ادای خلبان‌ها، وکلا،‌ پزشکان و دیگر چهره‌های معروف جامعه را در می‌آورد و از این راه کلاشی می‌کند.

به این ترتیب در‌واقع با فیلمی طرف هستیم که دی‌کاپریو در نقش چندین شخصیت مختلف ظاهر می‌شود و به‌اندازه‌ای این نقش‌ها را به خوبی ایفا می‌کند که مخاطب واقعاً باورش می‌شود که دی‌کاپریو در فیلم اگه میتونی منو بگیر، وکیل، پزشک و خلبان است.

نکته‌‌‌های جالب اگه میتونی منو بگیر

برای شما گفتیم که این فیلم از زندگی واقعی تبهکاری با نام فرانک آباگنِیل ساخته شده است و از قرار معلوم نزدیک به ۸۰ درصد از داستان فیلم اگه میتونی منو بگیر با واقعیت سازگاری کامل دارد.

فرانک آباگنیل تازمانی که بازی دی‌کاپریو در نقش خودش را ندیده بود باور نمی‌کرد که دی‌کاپریو بتواند به‌خوبی نقش یک تبهکار کلاش را بازی کند.

رفتگانLeonardo DiCaprio 

انصافاً باید اعتراف کرد فیلم «رفتگان» (Departed)، بی‌دلیل در فهرست بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو قرار نگرفته است و این بازیگر تراز اول به‌خوبی توانست در نقش «بیلی کاستیگان» (Billy Costigan)، به‌عنوان یک افسر پلیسِ نفوذی در میان تهبکاران ایفای نقش کند. این فیلم داستانی جذاب داشت و بازیگری هنرمندانه دی‌کاپریو در کنار مت دیمون باعث شد تا آخرین لحظه چشم از آن بر نداریم.

نکته‌های جالب رفتگان

بازی بی‌عیب‌و‌نقص دی‌کاپریو می‌توانست جایزه اسکار را برای او در فیلم رفتگان به‌دنبال داشته باشد اما اشتباه‌‌های شرکت «وارنر بروز» (Warner Bros)، باعث شد تا دی‌کاپریو برای فیلم رفتگان حتی نامزد اسکار هم نشود.

دی‌کاپریو قرار بود نقش اصلی در فیلم «چوپان خوب» (The Good Shepherd)، محصول سال ۲۰۰۶ را بازی کند، اما فلیم رفتگان را به این فیلم ترجیح داد و دست‌ رد به سینه کارگردان فیلم چوپان خوب زد.

در فیلم رفتگان، شاهد صحنه‌ای از رویارویی دی‌کاپریو با جک نیکلسون هستیم و لئوناردو این صحنه را یکی از خاطره‌انگیزترین صحنه‌های زندگی‌‌اش قلمداد می‌کند.

جنگوی زنجیرگسستهLeonardo DiCaprio 

فیلم «جنگوی زنجیر گسسته‌» (Django Unchained) نه‌تنها یکی از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو است بلکه در فهرست یکی از بهترین آثار کوئینتین تارانتینو نیز قرار دارد و ایفای نقش لئوناردو دی‌کاپریو به‌عنوان فردی بی‌رحم که برده‌های زیادی را در اسارت دارد به‌عنوان یکی از بهترین بازی‌های دی‌کاپریو شناخته می‌شود.

«کالوین کَندی» (Calvin Candie)، شخصیتی که دی‌کاپریو او را در این فیلم به تصویر می‌کشد، یک برده‌دار بسیار بی‌رحم است که از ایجاد دعوا و مرافه میان برده‌هایش لذت می‌برد و علاقه‌ای عجیب به فرانسه دارد. با این حساب می‌توان گفت انصافاً بازی کردن چنین نقشی کار چندان ساده‌ای نیست و تنها از عهده هنرپیشه توانمندی مانند دی‌کاپریو بر می‌آید.

نکته‌‌های جالب جنگوی زنجیرگسسته

در قسمتی از فیلم شاهد هستیم که دی‌کاپریو دستش را محکم روی میز می‌کوبد و لیوانی را می‌شکند، از قرار معلوم این صحنه کاملاً واقعی بود و شکستن لیوان، خونریزی دست دی‌کاپریو را به‌دنبال داشت اما لئوناردو که از دستش خون می‌رفت، بازی را رها نمی‌کند و با همان‌حالت به ایفای ادامه نقش خود می‌پردازد. ظاهراً دست دی‌کاپریو در این صحنه آنقدر به شدت بریده بود که خون از دست او به دیگر بازیگران پاشید.

در صحنه‌ای از فیلم، دی‌کاپریو سر میز شام حرف‌های توهین‌آمیز زیادی نسبت به سیاه‌پوستان بیان می‌کند و ایفای این نقش به‌اندازه‌ای برای او دشوار بود که فیلمبرداری را متوقف می‌کند و با دلداری ساموئل ال جکسون، دوباره به فیلمبرداری ادامه می‌دهد.

خاطرات بسکتبالLeonardo DiCaprio 

در این قسمت از بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو باز هم به یکی از آثاری رسیدیم که در دروان جوانی و نوجوانی دی‌کاپریو ساخته شده و به همین دلیل نیز حال و هوای خاص خودش دارد. این فیلم درواقع سند محکمی بر این نکته است که بازیگری در خون دی‌کاپریو است و حتی در دوران نوجوانی نیز از عهده ایفای هر نقشی بر آمده است.

همان‌گونه که از نام فیلم «خاطرات بسکتبال» (The Basketball Diaries)، پیدا است. لئوناردو در این فیلم نقش یک بسکتبالیست دبیرستانی را بازی می‌کند که دست‌روزگار او را به دامن اعتیاد می‌کشاند و خانه و زندگی‌اش را از دست می‌دهد. در نتیجه به‌جرات می‌توان گفت داستان فیلم خاطرات بسکتبال ممکن است کشش لازم را نداشته باشد،‌ اما بازی جذاب و تاثیربرانگیز دی‌کاپریو در این فیلم مخاطب را تا انتها برای تماشای فیلم در سالن سینما نگه می‌دارد.

نکته‌های جالب خاطرات بسکتبال

«جیم کارول» (Jim Carroll) که این فیلم بر اساس خاطرات او ساخته شده است در قسمتی از فیلم حضور دارد.

دی‌‌کاپریو و «ژولیت لوییز» (Juliette Lewis)‌، قبل از فیلم خاطرات بسکتبال، در فیلم چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد در کنار هم‌ بازی کرده بودند.

این اولین فیلمی بود که لئوناردو دی‌کاپریو و مارک والبرگ در کنار هم قرار گرفتند. مدتی بعد نیز شاهد حضور این دو هنرپیشه ترازاول در فیلم رفتگان بودیم.

لئوناردو دی‌کاپریو برای ایفای نقش جیم کارول، مدتی را در روستا زندگی کرد و به همراه جیم کارول به خواندن شعر و داستان پرداخت تا با‌ شخصیت جیم‌ کارول از نزدیک آشنا شود.

هوانوردLeonardo DiCaprio 

در این قسمت از فهرست بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو به اثری رسیدیم که ساخته مارتین اسکورسیزی کبیر است و لئوناردو دی‌کاپریو نقش «هوارد هیوز» (Howard Hughes) را قبل از اینکه به یک تاجر و هوانورد معروف تبدیل شود بازی می‌کند. اگر فیلم هوانورد را دیده باشید حتماً در جریان هستید که لئوناردو دی‌کاپریو شخصیت هوارد هیوز را در حالی به تصویر می‌کشد که هیوز با مشکلات زیادی در جوانب مختلف زندگی دست‌و‌پنجه نرم‌می‌کند و انصافاً دی‌کاپریو تلاش هیوز برای موفقیت را به بهترین نحو ممکن به‌تصویر می‌کشد.

نکته‌‌های جالب فیلم هوانورد

لئوناردو دی‌کاپریو یک روز کامل را با «جِین راسِل»، (Jane Russell) سپری می‌کند تا با جنبه‌های مختلف شخصیت هوارد هیوز آشنا شود و بهتر از عهده ایفای نقش او بر آید. به گفته جین راسل، هوارد هیوز شخصیتی بسیار کله‌شق داشت که هر کاری که انجام می‌داد را باید حتماً به‌پایان می‌رساند.

خانه‌ای که از هوارد هیوز در فیلم هوانورد دیدیم، دقیقاً همان خانه‌ای است که در آن زندگی می‌کرد.

لئوناردو دی‌کاپریو برای ایفای نقش هوارد هیوز نامزد جایزه اسکار شد.

به‌لحاظ قدوقامت، لئوناردو دی‌کاپریو از هوارد هیوز چیزی حدود ۱۰ سانتی‌متر کوتاه‌تر بود.

جاده انقلابیLeonardo DiCaprio 

لئوناردو دی‌کاپریو و کیت وینسلت پس از بازی در تایتانیک به‌عنوان دو سلبریتی جوان و محبوب به‌دنیا معرفی شدند اما این دو چهره‌سرشناس تا سال ۲۰۰۸ دوباره در فیلمی در کنار هم قرار نگرفتند تا اینکه در این سال طلسم شکست و در «جاده انقلابی» (Revolutionary Road)، شاهد بازی دی‌کاپریو و کیت وینسلت در کنار هم بودیم.

برخلاف شیطنت‌ها و ماجراجویی‌هایی که از دی‌کاپریو و کیت وینسلت در تایتانیک دیدیم، در جاده انقلابی این دو هنرپیشه، نقش انسان‌هایی را بازی می‌کنند که گرفتار مصیبت‌های زندگی هستند. در قسمتی از فیلم جاده انقلابی شاهد عصبایت دی‌کاپریو هستیم و بازیگری او در این صحنه به ‌اندازه‌ای باورپذیر بود که بسیاری از تماشاچیان در حین مشاهده فیلم جاده انقلابی، مات و مبهوت بازی احساسی دی‌کاپریو شدند.

نکته‌های جالب جاده انقلابی

در این فیلم یک‌بار دیگر کیت وینسلت و لئوناردو دی‌کاپریو در کنار هم قرار گرفتند و بازی این دو هنرپیشه، بسیاری از صحنه‌های تایتانیک را در ذهن هواداران تداعی کرد.

مردی با نقاب آهنینLeonardo DiCaprio 

در ابتدا برای شما گفتیم که دی‌کاپریو در چیزی حدود ۱۴ فیلم بلند سینمایی بازی کرده و انصافاً باید گفت تمام این آثار شایستگی قرار گرفتن در فهرست بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو را دارند، اما با توجه به‌اینکه فیلم‌های اخیر دی‌کاپریو نسبت به فیلم‌های دوران ‌جوانی وی، آثار شناخته‌شده‌تری هستند. آخرین فیلم از این فهرست را به یک اثر دیگر از دوران جوانی و نوجوانی دی‌کاپریو اختصاص داده‌ایم که اگر آن را ندیده‌اید پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت تماشا کنید.

فیلم «مردی با نقاب آهنین» (The Man in the Iron Mask)، دقیقاً اولین فیلمی بود که پس از موفقیت دی‌کاپریو در تایتانیک از این هنرپیشه به‌نمایش درآمد. داستان فیلم مردی با نقاب آهنین از یکی از داستان‌های کتاب معروف سه‌تفنگدار اقتباس شده و دی‌کاپریو در کنار هنرپیشه‌های بزرگی مانند جان مالکوویچ و ژرار دوپاردیو ایفای نقش می‌کند. دی‌کاپریوی جوان در این فیلم ایفای نقش پادشاه لویی چهاردهم و برادر دوقلویش را بر عهده دارد و به‌خوبی توانسته است، این دو برادر دوقلو را در فیلم به‌تصویر بکشد.

نکته‌های جالب مردی با نقاب آهنین

نقابی که دی‌کاپریو در این فیلم بر چهره داشت بر خلاف نام فیلم، آهنی نبود و از «پلی‌استایرن» (polystyrene) که نوعی پلاستیک بسیار مقاوم است ساخته شده بود.

پادشاه لویی چهاردهم، برادری بانام فیلیپ داشت اما این برادر دوقلو نبود و با یکدیگر اختلاف سن داشتند.

شرکت ام‌.‌جی.‌ام (MGM) به عنوان پخش‌کننده این فیلم گزارش داد که مخاطبین به دلیل حضور دی‌کاپریو، جذب فیلم مردی با نقاب آهنین شده‌اند و ۵۵ درصد از دختران و ۴۶ درصد از پسرهای زیر سن ۲۵ سال، مخاطبین اصلی این فیلم را تشکیل می‌دادند.

در این قسمت به پایان فهرست بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو رسیدیم، پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم از طرفداران پر و پا قرص دی‌کاپریو هستید و اطلاعات جالبی از فیلم‌های این چهره‌سرشناس سراغ دارید، در قسمت نظرات این اطلاعات سودمند را با ما و دیگر خواننده‌ها به‌اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانیم:

بهترین بازیگران مرد هالیوود کدام هستند ؟تاریخ اکران روزی روزگاری در هالیوود (حقایقی ناگفته درمورد فیلم)پیشنهاد برای تماشا-فیلم Shutter Island (جزیره شاتر)بهترین فیلم های 2019 – فیلم های جدید که حتما باید آن‌ها را ببینید

نوشته بهترین فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو و اطلاعات جالبی از این فیلم‌ها فیلم گیر شهر زمان. .

خرید ارز دیجیتال فروش ارز دیجیتال خرید و فروش ارز دیجیتال خرید ارز خرید بیت کوین فروش بیت کوین خرید bitcoin فروش بیت کوین قیمت ارز دیجیتال

جدیدترین اخبار

اندروید